LOKALIZACJA INWESTYCJI

Województwo zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski, gmina Ustronie Morskie, miejscowość Sianożęty, działki nr 65/10 i 65/21, ulica Lotnicza 1, obręb Sianożęty.

ETAPY INWESTYCJI

Inwestycja została podzielona na dwa etapy, na co składają się trzy segmenty A, B i C.

W pierwszym  etapie, segment A i B, powstanie 60 lokali apartamentowych o łącznej powierzchni użytkowej – 2382,18 m² oraz powierzchni wspólnej 521,16 m². Każdy lokal będzie miał duży, przestronny taras. Powierzchnia samych apartamentów będzie zróżnicowana: od 23m² do 80m², dodatkowo będą posiadały ogromne tarasy. W większości lokali tarasy będą miały powierzchnię 20m² i większe. Tylko kilka lokali będzie miało tarasy o mniejszej powierzchni (około 10m²).

Przewidywana jest także wspólna strefa fitness o powierzchni około 220m², a w niej dwa baseny z funkcją jacuzzi, przeciwprądem, dwie jacuzzi wolnostojące, elementy siłowni, dwie sauny oraz kącik zabaw dla dzieci.
Lokale będą wykończone w bardzo wysokim, nowoczesnym standardzie. Każdy lokal będzie miał living room z jadalnią i aneksem kuchennym, sypialnię, łazienkę, taras.

Budynek został zaprojektowany tak, aby uzyskać efekt swoistego mikroklimatu. Kształtem przypomina literę L. Na zewnątrz powstanie dobrze nasłoneczniony, spokojny i zaciszny teren rekreacyjno - wypoczynkowy oraz wewnątrz komfortowy parking. Do każdego apartamentu zostanie przydzielone własne miejsce parkingowe.
Każdy z budynków wyposażony zostanie w nowoczesną cichobieżną windę.

W etapie drugim, segment C, powstanie 75 apartamentów, o łącznej powierzchni użytkowej 3896,80 m² a powierzchnia wspólna to 901,90 m².

Powierzchnia użytkowa części rekreacyjnej - 334,23 m².

Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wraz z częściami wspólnymi to 8036,27 m².

ISTOTNE DATY INWESTYCJI

 1. termin rozpoczęcia prac: prace rozpoczęte

LOKALIZACJA INWESTYCJI

Sianożęty to miejscowość nadmorska sąsiadująca bezpośrednio z Ustroniem Morskim, położona nad otwartym morzem 9 km od Kołobrzegu. Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków wybrzeża łączący w sobie wygody i atrakcje letniska z możliwością wypoczynku w bliskim kontakcie z przyrodą. Charakteryzuje się łagodnym klimatem z dużą ilością aerozolu morskiego bogatego w cząsteczki jodu. Pobliskie wydmy porośnięte roślinnością, szeroka piaszczysta plaża i czysta woda gwarantują znakomite warunki do plażowania, kąpieli morskich i pieszych wędrówek.
Walory klimatyczne i krajobrazowe wraz z doskonałą lokalizacją pomiędzy Kołobrzegiem a Ustroniem Morskim, szeroką piaszczystą plażą sprawiają, że do Sianożęt od lat chętnie ściągają kuracjusze i turyści.

Miejscowość posiada rewelacyjne trasy rowerowe:

 • Międzynarodowa Trasa R10 Ustronie Morskie – Sianożęty – Kołobrzeg – Dźwirzyno
 • Sianożęty – Ustronie Morskie – Gąski (latarnia morska) – Sarbinowo – Chłopy
 • trasa do dębów, najstarszych w Polsce – “Bolesław” – 800 lat i “Warcisław” – 640 lat, położonych w niedalekim Podczelu po południowej stronie drogi Koszalin – Kołobrzeg.

Zaletą jest również ogrom atrakcji w okolicy, tylko niektóre z nich to:

 • Kołobrzeg (9 km), z atrakcjami turystycznymi i wczasowymi, z portem morskim i wycieczkami na Bornholm (Dania)
 • Koszalin (31 km), z wczasowymi atrakcjami kulturalnymi
 • Woliński Park Narodowy, z Rezerwatem Żubrów (92 km)
 • Drawski Park Narodowy, z niezliczonymi jeziorami (68 km)
 • Mini Golf – róg ul. Kolejowej i ul. Geodetów
 • Bastion wojskowy. Impreza “BASTION” zaistniała w Kołobrzegu przy ulicy Koszalińskiej 98 (poligon przy wjeździe do Kołobrzegu)
 • DZIKI ZACHÓD – przejażdżki konne i na wielbłądzie, rodeo, wigwamy, ogniska i jajecznica ze strusiego jaja Konkursy dla każdego - Zieleniewo (za Kołobrzegiem)
 • Błękitny szlak pieszy do najstarszych dębów w Polsce, oznakowany kolorem błękitnym o długości 31 km Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody Liczne bagna, nad którymi unoszą się opary, przypominają o dziewiczości tego dużego kompleksu leśnego
 • Latarnia morska w Gąskach z 1878r – 41m. Zbudowana z powodu występowania w okolicy złóż magnetytu, powodujących zjawisko anomalii magnetycznej. Morze w okolicy Gąsek zyskało miano “Bałtyckiego Trójkąta Bermudzkiego”
 • Teren lotniska w Bagiczu, gdzie odbywają się loty turystyczno – widokowe samolotem i motolotnią, oraz – dla odważnych – skoki spadochronowe.

To zaledwie garść argumentów, dla których Błękitne Tarasy Sp. z o. o. postanowiła właśnie tu zrealizować swoją najnowszą nadmorską inwestycję Błękitne Tarasy -  Apartamenty.