NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA - 3THERMO

Standard wykonania apartamentów obejmuje nowatorskie rozwiązania, jednym z nich jest nowoczesny system grzewczy - 3THERMO. To ogrzewanie ścienne - najszlachetniejsza i najzdrowsza forma ogrzewania 3THERMO to głównie EKONOMIA, gwarantuje tańszą eksploatację oraz zwiększoną efektywność przy najmniejszej bezwładności.

System 3THERMO w porównaniu z konwekcyjnymi grzejnikami pozwala na oszczędności ok 40 % w ilości zużytej energii z uwagi na możliwość akumulowania ciepła w ścianach.

Możliwość umiejscowienia elementów grzewczych w ścianach zewnętrznych (w miejscach największych strat) sprawia, że możemy bardzo precyzyjnie zapobiegać stratom korzystając z naturalnych właściwości materiałów stałych do kumulacji ciepła. Tak jak wszystkie systemy ogrzewania płaszczyznowego oddają one ciepło w sposób niewymuszony.

3THERMO to również nasze ZDROWIE. Grzejnik zapobiega cyrkulacji kurzu i alergenów w ogrzewanych pomieszczeniach. Nie wysusza powietrza, ale osusza ściany, zapobiegając pojawianiu się na nich wilgoci. Ogrzewanie grzejnikami stalowymi tzw. konwekcyjnymi powoduje wysuszanie powietrza co wpływa niekorzystnie na zdrowie. W ogrzewaniu ściennym nie występuje proces osuszania powietrza wewnątrz pomieszczenia, ponieważ strumień ciepła nie biegnie z grzejnika lub podłogi w kierunku zimnej ściany zewnętrznej oddając tym samym do niej wilgoć, ale odwrotnie od ściany zewnętrznej w kierunku pomieszczenia. To jedyny sposób na utrzymanie wilgotności względnej w odpowiednim przedziale 40-60% bez użycia innych urządzeń zewnętrznych. Wilgotność na poziomie 40 – 60 % pozwala zachować wysoki komfort dla człowieka oraz uniemożliwia rozwój alergenów. Grzejnik 3THERMO jest najbardziej higienicznym urządzeniem grzewczym, nie wymaga czyszczenia, nie zbiera kurzu, nie emituje pola elektromagnetycznego itp. Nie wymaga również serwisu, nigdy się nie zapowietrzy.

3THERMO to ESTETYKA I WYSOKI KOMFORT W POMIESZCZENIACH, brak widocznych elementów grzewczych, to też najcichszy układ grzewczy i najmniej energochłonny. W stosunku do "podłogówki" układ posiada mniejszą bezwładność z uwagi na mniejszą masę pokrywającego go tynku. W przypadku ogrzewań ściennych nie dochodzi również do sumowania się energii przy nagłych skokach temperatury zewnętrznej i silnego nasłonecznienia ścian zewnętrznych. Dzięki mniejszej bezwładności, system automatyki utrzymuje cały czas optymalną temperaturę wewnątrz pomieszczenia nie powodując zwiększenia kosztów eksploatacyjnych.

Wprowadzona do Apartamentów metoda ogrzewania to BEZPIECZEŃSTWO. Grzejnik Podtynkowy 3THERMO jest całkowicie bezawaryjny Technologia antyzalaniowa wyklucza możliwość wycieku wody nawet w przypadku mechanicznego uszkodzenia grzejnika.